Манчестър Сити сломи Борусия Дортмунд с 2:1

Гражданите измъкната победа в първия четвъртфинален двубой

Отборът на Ман. Сити успя да измъкне ценна победа срещу Борусия Дортмунд в първия четвъртфинал на Шампионска лига. Гостуващият тим от Дортмунд демонстрира добри неща в атака, но те не стигнаха, за да вземе нещо повече в двубоя. Въпреки това „гражданите“ не могат да бъдат спокойни за реванша, защото Борусия не са се отказали от крайната победа.

Мачът започна с натиска на Борусия, които изглеждаха добре в атакуваща фаза. Противно на очакваното обаче Манчестър Сити откри резултата в 19-ата минута чрез Кевин Де Бройне. Малко по-късно домакините се радваха, тъй като смятаха, че има отсъдена дузпа, но след като системата ВАР се намеси, съдията отмени 11-метровия наказателен удар в полза на Сити.

Второто полувреме отново започна с шанс за гол на гостите, когато Ерлинг Халанд стреля, а вратарят на английския тим спаси. Дортмунд все пак стигнаха до гол в 84-ата минута, като негов автор бе Ройс. В този момент гостуващия тим повярва, че всичко в мача е приключило, обаче това не стана точно така. В последната минута на мача Фоудън от Ман. Сити даде победата на британците отбелязвайки за крайните 2:1 и постави много въпросителни около реванша, който ще се играе в сряда на 14.04.2021. Кой ще продължи напред в турнира, очакваме да разберем.

Не можем да отличим нито един от двата съперника, тъй като мачът бе по-скоро равностоен, с лек превес на немския тим. Какво ще се случи при следващата среща на отборите, не може да се каже с категоричност. Все пак се надяваме, че мачът ще бъде атрактивен и изпъстрен с емоции. Разбира се, можете да следите всичко най-интересно около Шампионската лига тук в уебсайта ни. Ние сме на линия, за да Ви предоставим най-новото от света на футбола на страниците ни.