Ювентус иска да привлече Мауро Икарди под наем

Аржентинецът се бори да изкара минути този сезон с Пари Сен Жермен и се интересува от завръщане в Серия А през следващия трансферен прозорец

Мауро Икарди отбеляза първия си гол от почти три месеца при победата на Пари Сен Жермен с 3:0 срещу SC Feignies в осминафиналите на Coupe de France през уикенда. Аржентинският нападател отбеляза от дузпата, за да спечели с 2:0 на базирания в Париж отбор и изигра пълните 90 минути.

Икарди желае да се завърне в Серия А

Истината е, че аржентинският нападател беше изведен на по-второстепенна роля, след като Лионел Меси пристигна в Париж през лятото. Икарди има само 14 участия в Лига 1 досега през тази кампания и само шест от тях като титуляр. Аржентинецът е изиграл общо 838 минути във всички състезания с четири гола на негово име.

Икарди не е доволен да бъде използван като резерва и би искал да се върне в Серия А през януарския трансферен прозорец. Според Tuttomercatoweb, Ювентус се стреми да доведе 28-годишния футболист в Торино, но те искат 6-месечен заем с опция за постоянен преход.

В замяна Юве ще изпрати Артур в ПСЖ, тъй като гигантите от Серия А не са готови да похарчат голяма сума пари за играч с деликатен личен живот. Според доклада неговият агент и съпруга Уанда Икарди вече „проведоха преговори“ с Ювентус.