Хари Кейн отбеляза хеттрик за 20-минути, Тотнъм победи Мура в Лига Европа

Хари Кейн влезе от пейката, за да отбележи 20-минутен хеттрик, а Тотнъм Хотспър се върна към победата с категоричната домакинска победа над НС Мура с 5: 1 в Лига Европа.

Нуно Еспирито Санто направи 10 промени в отбора, който загуби от Арсенал в неделното дерби в Лондон, като 17-годишният нападател Дан Скарлет записа първия си старт за Тотнъм с Кейн на пейката.

На домакините бяха необходими само четири минути, за да открият резултата, когато Деле Али реализира спечелената от него дузпа, след като бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на Мура. Три минути по-късно впечатляващият Джовани Ло Селсо удвои предимството на Шпорите с прекрасен удар с левия крак.

Мура достигна до изненадващ гол, когато Зига Кус нанесе зашеметяващо воле покрай Пиерлуиджи Голина, тъй като Шпорите позволиха мотивацията им да спадне.

Кейн, Сон Хунмин и Лукас Моура бяха пуснати за последните 30 минути, тъй като Нуно повиши темпото и промените имаха желания ефект, тъй като Моура помогна на Кейн за третия гол на Тотнъм за вечерта.

Тотнъм увеличи преднината си, когато Сон се измъкна от защитата на Мура, след като бе изигран отзад от Ло Селсо, за да изправи Кейн, който реализира от близко разстояние, преди капитанът на Англия да завърши своя хеттрик с още един чист финал минути от края.

Поражението тази вечер би било немислимо за Тотнъм, като се има предвид стандартът на опозицията, срещу която бяха. Определено би било немислимо след неделното дерби от Северно Лондон от Арсенал. Въпреки че вкара два ранни гола и контролира мача, Спърс гарантира, че никога няма да има реални шансове те да загубят точки, като натискът върху Нуно отслабва до мача от Висшата лига в неделя срещу Астън Вила. Португалският треньор си е купил още малко време.