Хааланд подклажда слуховете, че може да напусне Дортмунд

Хааланд остана сам на терена, аплодирайки феновете във всяка част на терена след последния домакински мач на Дортмунд преди коледната почивка

Ерлинг Хааланд подхрани слуховете за бъдещето си след срещата в средата на седмицата с Гройтер Фюрт в Сигнал Идуна Парк. Норвежкият нападател изигра ключова роля в мача, като отбеляза два пъти при победата с 3:0. Той беше заменен в 83-та минута, но на последния съдийски сигнал той се върна на терена, за да аплодира домакините. Доста обичайна гледка е да видите играчи да признават своите привърженици в Германия, но по този повод Хааланд стигна до крайност, защото остана на терена сам – дори след като останалите му съотборници се оттеглиха в съблекалнята. Той направи точка да аплодира всяка част от земята, включително известната жълта стена.
Коледното настроение на Хааланд

Жестът на Хааланд накара мнозина да проверят отново предстоящите мачове на отбора. Това беше последният домакински мач за Дортмунд за 2021 г. Следващият мач на Сигнал Идуна Парк е срещу Фрайбург на 14 януари (Бундеслигата по традиция спира през коледния период). Жестът на Хааланд предизвика слухове за бъдещето му, въпреки че Борусия Дортмунд настоява, че няма абсолютно нулев шанс той да напусне клуба през зимния трансферен прозорец. Някои коментатори твърдят, че Хааланд е искал да поздрави феновете просто защото това е последният домакински мач преди Коледа, а не защото възнамерява да продължи през януари. Откакто се присъедини към клуба през януари 2019 г., цифрите му са умопомрачителни – 76 гола и 20 асистенции в 74 мача.

Агентът му Мино Райола обаче продължава да налива масло в слуховете всеки път, когато му се удаде възможност. Рано или късно Хааланд ще направи следващата стъпка в кариерата си и ще премине в нов клуб. Всеки път, когато наближи трансферен прозорец, името му се свързва с най-добрите европейски клубове. Сегашната ситуация на Дортмунд е интересна, тъй като те бяха елиминирани от Шампионската лига и това трябва да е разочароващо за звездния им играч.
Халанд и Реал Мадрид

Реал Мадрид е един от няколкото клуба, които проявиха интерес към 21-годишния футболист, въпреки че Карло Анчелоти беше много ясен преди няколко седмици, когато каза, че клубът няма да прави никакви подкрепления през януари. Силите, които са в Реал Мадрид, планират да стартират офертата си за Хааланд през трансферния прозорец на следващото лято, въпреки че ако играчът отчаяно иска да се присъедини към тях сега, Мадрид ще бъде отворен да промени плановете си…