Нюкасъл направи героично равенство Ман Юнайтед в празничен трилър

Влезлият като резерва Единсън Кавани отбеляза гол през второто полувреме, за да помогне на Манчестър Юнайтед да спаси равенството 1-1 с борещия се Нюкасъл Юнайтед във Висшата лига в понеделник, след като домакините пропуснаха поредица от положения.

Влезлият като резерва Единсън Кавани отбеляза гол през второто полувреме, за да помогне на Манчестър Юнайтед да спаси равенството 1-1 при борещия се Нюкасъл Юнайтед във Висшата лига в понеделник, след като домакините пропуснаха поредица от положения.

Резултатът остави Юнайтед седми в класирането с 28 точки от 17 мача, зад шестия Уест Хем по голова разлика, докато Нюкасъл остана 19-и с 11 точки от 19 мача. Кавани отбеляза опортюнистичен гол в 71-ата минута, след като Алън Сен-Максимин даде преднина на домакините в седмата минута с добро индивидуално усилие, като заобиколи два маркера, преди да стреля покрай Давид Де Хеа.

Вратарят на гостите поддържаше летаргичния Юнайтед на повърхността с поредица от добри спасявания, тъй като Нюкасъл винаги изглеждаше опасен на почивката, като нападателят на домакините Калъм Уилсън също получи гол, изключен за офсайд в 38-ата минута.

Сен-Максимин отхвърли настоятел в началото на второто полувреме, а след това Де Хеа направи няколко спирания в бърза последователност, преди Кавани да победи вратаря на домакините Мартин Дубравка при втория опит, след като първоначалният му удар беше блокиран. След това Юнайтед едва оцеля след късната атака на Нюкасъл, когато Джейкъб Мърфи удари гредата, а Де Хеа изби удара на Мигел Алмирон при отскока от горната греда.