Ман. Юнайтед преодоля Гранада с 2:0 в четвъртфинала за Лига Европа

Червените дяволи направиха солидна заявка за полуфинала

Английският тим на Манчестър Юнайтед успя да преодолее Гранада като гост, побеждавайки с добър турнирен резултат 0:2. Тъжната новина за „червените дяволи“ е, че те няма да могат да разчитат на някои основни футболисти за реванша, който ще пропуснат Люк Шоу, Скот Мактомини и Хари Магуайър. Тези играчи пропускат следващия двубой, заради натрупани жълти картони.

Футболният сблъсък срещу испанците, започна с мощни атаки на Манчестър Юнайтед, които дадоха заявка, че са дошли за победата. В първите няколко минути англичаните изпуснаха две изгодни положения за откриване на резултата. Около 20-ата минута гостуващият тим получи пряк свободен удар, но Рашфорд не можа да отбележи. Последваха нови две голови ситуации за Юнайтед, които отново бяха пропилени и нулевото равенство все още стоеше на таблото.

Всичко това се случи, за да дойде 31-ата минута, когато Линдельоф подаде добър пас към Рашфорд, а последния не се колеба да изпрати топката зад мрежата на Гранада. До края на полувремето домакините също имаха своите шансове, обаче не успяха се възползват от тях и реферът свири край на полувремето, което премина под диктовката на английския тим.

Втората част на футболния сблъсък започна с разменени пропуски на Юнайтед и Гранада. Испанският тим оживя, въпреки че не можа да стигне до нищо съществено. Положения не липсваха и играта бе поделена в двете наказателни полета. Решаващият момент дойде чак в 88-ата минута, когато Брис нанесе удар в лицевата част на Фернандеш в наказателното поле на Гранада, а съдията не се поколеба да свири дузпа. Португалският играч застана зад бялата точка и с точен удар донесе победата на Манчестър Юнайтед с 2:0, а за повече нямаше достатъчно време.

Вторият четвъртфинален двубои между отборите, ще се състои на 15.04.2021 г. в Англия, а преднината на „червените дяволи“ ще им помогне да излязат с по-високо самочувствие на свой терен, и ще имат много по-добри шансове да продължат доброто си участие в турнира.