Жоржиньо и Лукаку осигуриха жизненоважна победа като гост за Челси

Ромелу Лукаку влезе от резервната скамейка, за да поведе Челси до победа с 3:1 срещу Астън Вила, като полузащитникът Жоржиньо вкара две дузпи във Висшата лига в неделя

Ромелу Лукаку влезе като резерва, за да поведе Челси до победа с 3:1 срещу Астън Вила, като полузащитникът Жоржиньо вкара две дузпи във Висшата лига в неделя.

Вила поведе с малко късмет в 28-ата минута, когато центриране на Мат Таргет удари главата на защитника на Челси Рис Джеймс и прелетя покрай вратаря Едуард Менди. Отборът на Томас Тухел изравни шест минути по-късно, когато Мати Кеш неумело събори Калъм Хъдсън-Одои в наказателното поле и Жоржиньо хладнокръвно реализира дузпата.

Заместникът на полувремето Лукаку направи бърз удар с фин, наклонен, поглед с глава от центриране на Хъдсън-Одой, за да изведе Челси напред в 56-ата минута. В добавеното време Лукаку беше свален в наказателното поле от защитника на Вила Езри Конса и Жоржиньо отново не направи грешка, за да осигури три точки за Челси, който се изравнява с втория Ливърпул с 41 точки – шест зад лидера Манчестър Сити.