Виляреал надделя над Арсенал с 2:1 в първия полуфинал на ЛЕ

Испанците имаха възможност за по-убедителна победа

Испанският футболен клуб Виляреал успя да бие Арсенал с 2:1 в първия полуфинален мач между двата отбора игран вчера. Домакините бяха видимо по-добрият отбор и само могат да съжаляват, че не вкараха още голове във вратата на англичаните. Гостите от Лондон изглеждаха плахо през цялата среща, което им изигра лоша шега и трябва да се стегнат, ако искат да вземат нещо на свой терен в ответния мач. Реваншът между двата отбора ще се играе на 06.05.2021 г. в Лондон.

Първото полувреме на полуфиналния сблъсък започна с добра игра от отбора на Виляреал, които успяха да отбележат първия си гол още в 5-ата минута, когато Ману Тригерос набута топката в мрежата. Гостуващият тим взе нещата в свои ръце и започна да поглежда по-смело към вратата на съперника, но гол така и не влизаше. Това от своя страна доведе до спонтанен прилив на енергия у испанците и те нанизаха още едно попадение 29-ата минута, чийто автор бе Раул Алибол.

Любопитен момент дойде в 34-ата минута, когато „артилеристите“ получиха право да изпълня дузпа, след като съдията посочи бялата точка за спъване на Пепе в пеналтерията. В действие влезе системата VAR и на видеото си пролича, че при изграждането на атаката от Арсенал е имало игра с ръка. Това доведе до отмяна на 11-метровия наказателен удар и играта продължи без дузпа. До края на полувремето имаше още няколко удара на домакините, от които не влезе нито един.

Втората част започна с натиска на Аресенал, въпреки че Дани Себайос бе изгонен за втори жълт картон. Англичаните започнаха да играят по-агресивно и това бе видимо. Тази агресия даде резултат 20 минути преди края на срещата, когато реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Букайо Сака, а Никола Пепе бе безпощаден и намали резултата на 2:1. Минути по-късно числовото съотношение на играчите в двата отбора бе възстановено, тъй като съдията изгони Етиен Капу от Виляреал. За нови голове нямаше време и двубоят приключи с гол повече на испанския тим.