Аталанта преодоля Ювентус с 1:0 в домакински мач

Тимът от Бергамо се изкачи на трето място в класирането

Отборът на Аталанта Бергамо успя да се преброи с Ювентус побеждавайки го с 1:0 в домакински мач от 31-ия кръг на италианското първенство, като по този начин зае третото място в класирането на Серия А с две точки повече от Юве, които останаха четвърти. В двубоя „бианконерите“ не можеха да разчитат на Кристиано Роналдо, като това даде отражение.

Още в началните минути Аталанта на направи атака чрез Муриел, който падна в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Броени минути по-късно Сапата се строполи в пеналтерията, но съдията остана безмълвен. Съперниците си размениха две атаки, като бяло-черните имаха шанс да вкарат в 14-ата минута, а по-късно шанс имаше и гостуващият тим, който не се възползва от изгодната ситуация за гол.

През втората част в 59-ата минута, имаше положение за „бергамаските“, които пропиляха една от най-чистите си възможности, след като Муриел шутира, а топката премина високо над напречната греда. Последваха удари и в двете посоки, ала заветният гол, така и не падаше. Попадението за Аталанта дойде чак в 86-ата минута, когато Милановски засече центриране от корнер и отборът му поведе с 1:0, което се оказа достатъчно, за да спечели мача. До края на срещата „старата госпожа“ можеше да изравни, обаче не се възползва от изгодните ситуации.

По този начин Аталанта вече са на трето място в класирането и могат да мислят за още по-добро представяне. Отборът им ще играе със седмия Рома на 22 април от 19:30, докато Ювентус ще бъде домакин на Парма един ден по-рано. Калчото става много интересно, а ние няма да пропуснем да Ви запознаем с всички подробности около мачовете, така че следете нашите новинарски емисии, за да бъдете в час с всичко, което се случва в Серия А на Италия.