ЦСКА-София победи с 4:1 в спаринг, Бисмарк се завърна с два гола

Юрген Матей бе награден за играч на кръга

ЦСКА-София победи втородивизионния Литекс с 4:1 в учебна игра, която се проведе на клубната база в „Панчарево“.

В тренировъчния спаринг наставникът Стойчо Младенов използва всичките си здрави налични футболисти, както и някои юноши от Академията. С два гола след възстановяването си от контузия в игра се завърна нападателят Бисмарк Чарлс. Ганаецът се разписа майсторски до почивката, а освен това бе фаулиран за дузпа, която Карло Мухар превърна в гол в 43-ата минута. Добри прояви в офанзивния вал имаше халфът Федерико Варела, който се открои с няколко извеждащи подавания.

И през второто полувреме армейците продължиха да доминират като в 69-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле сред голмайсторите се нареди и холандецът Яник Вилдсхут. Домакините изпуснаха още няколко изгодни положения чрез Хамза Чатакович, Йоан Баи, Бисмарк Чарлс и младокът Росен Божинов.

Почетното попадение за гостите бе дело на Илиян Капитанов, който се разписа от дузпа през първата част.

Следващият мач на ЦСКА е в събота (20 ноември), когато в 17:45 часа на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Арда (Кърджали) в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Защитникът на ЦСКА-София Юрген Матей беше избран за играч №1 на 14-ия кръг в Първа лига в традиционната анкета на пресклуб „България“.

За него са гласували 7 от общо 19 треньори, които са дали своя вот. Матей заслужи приза за цялостното си представяне в срещата и страхотното попадение от над 35 метра във вратата на футболен клуб Централен спортен клуб на армията 1948, което донесе победата на ЦСКА с 1:0.

Нидерландският бранител на армейците печели за трети път приза за играч на кръга.