Франция отнесе България с 3:0 в контролен мач

Това втора загуба в контролите на Националния отбор

Националните отбори по футбол на Франция и България завършиха с резултат 3:0 в полза на домакините. Мачът се игра в Париж, където тимът на петлите не остави никакви шансове на българите и премине с лекота през тях, в генерална репетиция преди започването на Евро 2020. Французите бяха по-добрия отбор на терена и заслужено грабнаха категоричната победа.

Разликата в класите на двата тима си личеше отдалеч. Момчетата на Ясен Петров не успяха да се съпротивят на големия си съперник. Българите бяха пасивни и играеха по-скоро защитно, отколкото да опитат нещо интересно в офанзивен план. Първият гол влезе в 29-ата минута и бе дело на Антоан Гризман, а още две попадение влязоха през втората част в 83-ата и 90-ата минута. Техен автор бе отлично играещият в този мач Оливие Жиру, който не ни остави никакви шансове.

Похвала заслужава нашият вратар, който спаси една камара положения. В края на срещата селекционерът на България – Ясен Петров, не бе разочарован и прие загубата с гордо вдигната глава. Той обясни, че случилото се на „Стад дьо Франс“ е добър урок за играчите му. Тук обаче трябва да отбележим, че това втората загуба на българите, след като отборът падна от Русия.

Що се касае до френския държавен тим, то той ще трябва да се нагласи на вълна Европейско първенство, което започва след 2 дни. И, ако победата срещу България е била лесно, петлите не могат да очакват, че ще вземат мачовете си от турнира със същата лекота. Разбира се, те са опитни бойци, така че нищо чудно да поднесат изненадата в предстоящите сблъсъци. Вие можете да залагате на мачовете в Евро 2020, в сайта на Уинбет, където ще Ви дадат топ коефициенти и немалко пазари. Очаквайте новини от първенството в нашия сайт за всичко най-интересно.