Солскяер защитава решението да сложи Роналдо на скамейката

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер защити решението си да сложи на скамейката Кристиано Роналдо преди международната пауза, категоричен, че се опитва да се поучи от собствената си грешка да пренатовари играчите си. Роналдо беше изненадващо посочен сред резервите, тъй като Юнайтед можеше да направи равенство само 1-1 с Евертън в последния си мач от Висшата лига. Юнайтед показа разочароващо представяне, тъй като останаха само с две победи от последните си седем домакински мача в лигата.
Кристиано не е доволен

Роналдо влезе във второто полувреме, за да направи 200-то си участие в първенството за Юнайтед, като стана едва петият играч от 2003 г. насам, достигнал този етап в две от големите пет лиги на Европа. Португалската звезда изглеждаше яростна, докато вървеше по тунела след този мач, а видео, публикувано от звездата на смесените бойни изкуства Хабиб Нурмагомедов – който беше гост на клуба – показва, че сър Алекс Фъргюсън се съмнява в решението на Солскяер да даде почивка на Роналдо в разговор с него.

Но докато Солскяер казва, че би искал да играе с Роналдо – който отбеляза четири гола в два мача за Португалия през последните няколко седмици – колкото е възможно повече, той настоява, че се грижи за колективната подготовка на Юнайтед в дългосрочен план.

„Той е изключителен играч, завършил, голмайстор и професионалист“, каза мениджърът пред репортери преди съботния сблъсък с Лестър Сити. „Трудно е да го изоставим и всеки би искал да играе шест мача [поред] и да играе една и съща XI, това е страхотно, но това е ротация [има нужда]. Трябва да стигнем до май, когато всички стрелят. Трябва да Май и последният период от миналия сезон и бяхме малко уморени. Аз съм мениджър, управлявам за клуба, но разбира се е хубаво да го имам на терена, защото той винаги ще измисли стоките и Колкото повече го имаме на терена, толкова по-добре.“