Рома и Аталанта сътвориха равенство 1:1 в Рим

Римляните объркаха сметките на тима от Бергамо

Отборите на Рома и Аталанта не излъчиха победител в интересен мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. По този начин „римляните“ объркаха сметките на тима от Бергамо, който остава четвърти в класирането и има равен брой точки с Ювентус. Рома пък са седми в шампионата и нямат дори теоретични шансове да се преборят за трофея тази година.

Мачът между двата тима започна с превес на гостите, които пропуснаха множество шансове да водят убедително в резултата. Въпреки това, играчите на Аталанта стигнаха до гол в 26-ата минута, който бе дело на Руслан Малиноквски, след като получи добре центриране от Госенс. Имаше и още любопитни положения пред домакинската врата, но без реално попадение.

Втората част започна динамично, за да дойде 69-ата минута, когато гостите останаха с играч по-малко, след като Рубин Госенс получи втори жълт, и съответно червен картон. Буквално шест минути по-късно Рома се възползва от численото си предимство и намали резултата на 1:1. В добавеното време на мача бе възстановено съотношението на играчи на терена, тъй като реферът вдигна червен картон и на състезателя Ибанес за заслужено провинение.

Столичани гостуват на Каляри в следващия кръг на 25.04.2021 г., а Аталанта ще заминат за Сасуоло, където ще се изправят срещу местния тим. Интересното е, че романистите имат и още един важен двубой от Лига Европа срещу тима на Манчестър Юнайтед в Англия. Престоят ни вълнуващи срещи, които ще отразим на страниците ни, а Вие не забравяйте, че винаги можете да залагате на футбол от Европа и света в Efbet, където се предлагат високи коефициенти и най-различни пазари за залог. Очаквайте следващите ни вести свързани със Серия А много скоро.