Манчестър Сити смаза Лийдс със 7-0 за седма поредна победа

Манчестър Сити победи Лийдс със 7:0 на Етихад във вторник, за да направи седем поредни победи във Висшата лига и се отдалечи с четири точки напред в горната част на таблицата.

Манчестър Сити обслужи Лийдс с 7-0 на Етихад във вторник вечерта, за да направи седем поредни победи във Висшата лига и се отдалечи с четири точки напред в горната част на таблицата.
Нов рекорд от Висшата лига за Гуардиола

Лийдс на Марсело Биелса просто бяха отстранени от отбор на Сити, който беше в най-добрата си форма, след като поведоха в осмата минута чрез Фил Фодън. Фодън отбеляза у дома, след като вратарят на Лийдс Илан Меслиер излезе, за да спре усилията на Родри, за 500-ия гол във Висшата лига, отбелязан от клуба в 207 мача под ръководството на Пеп Гуардиола – най-бързият отбор, който е достигнал до тази забележителност.

Колегата на испанеца, аржентинският мениджър на Лийдс Марсело Биелса, не можа да направи нищо, за да спре буйния Сити и широко отвореният подход на отбора му със сигурност не помогна малко. Пет минути по-късно преднината се удвои, когато Джак Грилиш срещна замахно центриране на Рияд Марез с твърд удар с глава, който мина покрай вратаря на Лийдс Илан Меслиер. Кевин Де Бруйне направи 3-0, показвайки темп и клиничен финал, след като се залови за прецизна топка от впечатляващия Родри.

Малко след рестартирането Марез добави четвъртия, получил твърде много място в ъгъла на наказателното поле, за да избере своето място и да постави топката, с помощта на тежко отклонение, в долния ъгъл. Де Бройне избухна в зрелищно, неудържимо шофиране от над 20 метра аут, белгиецът, гледайки най-доброто от себе си, гърми топката в центъра. Джон Стоунс отбеляза шестия след добро двойно спасяване от Меслие, а след това замени Нейтън Аке с глава в корнер на Фодън и направи 7-0.

Тежък удар за Лийдс на Биелса

Резултатът беше най-голямото общо поражение на 16-ия Лийдс от присъединяването му към Футболната лига през 1920 г. Те загубиха с 8-1 от Стоук през 1934 г., 7-0 от Уест Хем през 1966 г. и 7-0 от Арсенал през 1979 г. Сити има 41 точки с Ливърпул и Челси, които играят в четвъртък, съответно с 37 и 36 точки.