Ливърпул вкара три на Нюкасъл

Бившият играч на Ливърпул Джонджо Шелви изведе Нюкасъл напред на Анфийлд, но преднината не продължи дълго – Джота, Салах и Александър-Арнолд отвърнаха на червените.

Трент Александър-Арнолд от Ливърпул отбеляза гол със зрелищен удар, преодолявайки загубата на трима играчи заради предполагаеми положителни тестове за Covid-19 и допусна ранен гол, за да победи Нюкасъл Юнайтед с 3-1 във Висшата лига в четвъртък.

Ливърпул напредва с 40 точки от 17 мача, една зад лидера Манчестър Сити, който победи Лийдс Юнайтед със 7-0 във вторник. След като Върджил Ван Дайк, Фабиньо и Къртис Джоунс отпаднаха за домакините, Джонджо Шелви удари откриващия удар за Нюкасъл срещу серия на играта в седмата минута, със завъртане и потапяне покрай незабелязания вратар Алисън Бекер на Анфийлд.
Отговор на Ливърпул

Преднината продължи 14 минути, преди Диого Жота да изстреля отскока, след като Мартин Дубравка спаси първоначалния му удар с глава на ниво, като играчите на Нюкасъл се оплакаха, че топката е трябвало да бъде изведена от игра, тъй като Исак Хейдън беше контузен в собственото си наказателно поле. Мохамед Салах изведе Ливърпул напред четири минути по-късно, изравнявайки рекорда на нападателя на Лестър Сити Джейми Варди от 15 поредни мача от Висшата лига с гол или асистенция, като удари отскока с удар на Садио Мане.

Нюкасъл се подобри драстично през второто полувреме, показвайки защитна решимост, която отсъства през по-голямата част от сезона, но в последните 10 минути Ливърпул започна да обръща болта. Дубравка трябваше да слезе умно, за да спаси от Мане в 81-ата минута, а Джота получи удар отблизо, блокиран, преди вратарят на Нюкасъл да оттегли още един супер стоп от влезлия като резерва Наби Кейта.

Трент гръмотевична мълния

Не можеше да направи нищо три минути след края на нормалното време, докато Александър-Арнолд докосна ръба на наказателното поле, преди да изстреля ракета в горния ъгъл. „Чаках това в продължение на пет години, чаках да го изчистя така“, каза десният бек пред BT Sport. „Имам няколко от ръба на кутията… хванах този сладкиш и просто се сгуши в горния ъгъл.“ Крайният защитник на Англия каза, че той и неговите съотборници са направили всичко възможно, за да игнорират възможните положителни тестове за Covid-19 в клуба, тъй като мачовете идват плътно и бързо през Коледа. „Фокусирани сме върху нашия футбол, докато не ни кажат друго. Ще бъдем там всеки ден, утре ще се възстановим отново и ще се уверим, че сме готови за неделя“, каза той. „Имаме голям мач, отивайки в Тотнъм – ще бъде интересен, но всичко, което можем да направим, е да се съсредоточим върху това и да се подготвим за мача.“