Ивет Горанова спечели бронзов медал на световното по карате

Тя победи с 4:1 Дженифър Уорлинг от Люксембург

Родната гордост Ивет Горанова спечели бронзов медал в категория 55 кг на Аветовното първенство по карате в Дубай.

Тя победи с 4:1 Дженифър Уорлинг от Люксембург. Българката успя да поведе с 1:0, след което направи и ипон 16 секунди преди края на срещата.

Нашенката стигна до битката за бронзовото отличие, след като в сряда загуби на четвъртфинал. След това тя спечели двубоя си от репешажите.

„Щастлива съм от бронзовия медал, въпреки че бяхме дошли за златото. Това е голям успех, след олимпиадата нямах много време за почивка, но и трудно се фокусирах, защото бях много задоволена след Токио“, коментира Горанова пред БНТ.

Припомняме, че олимпийската шампионка от Токио печели бронзов медал за втори път, след като беше на същата позиция и на шампионата в Мадрид през 2018 г.

„Не исках да мисля за самата среща, а просто да се възстановя емоционално и физически. Последните няколко дни бяха много тежки с елиминациите и репешажите. Сега обаче мислех единствено за победата и че тя е моя“.

Горанова оцени годината си като отлична след големите успехи. „За мен това е пълна десятка. Невероятна година, надявам се да продължавам да имам успехи“, добави тя.

Биографична справка

Ивет Горанова е българска състезателка по карате, спечелила златен медал в категория 55 кг на Летните олимпийски игри в Токио. Родена е в Долна Митрополия. Състезава се за клуб „Петромакс“.

Завоюва златен медал на Летните олимпийски игри в Токио проведени през 2021 година в дисциплината кумите при жените в категория до 55 килограма. По този начин става една от първите олимпийски шампионки в каратето и първата в своята категория.