Ботев Враца взе три точки като гост на Славия

Белите загубиха с 0:2 и треперят на последните места в групата

Тимът на Ботев Враца не остави никакви шансове за успех на Славия и ги надигра категорично с резултат 0:2 на стадиона в столичния квартал Овча Купел. Врачани вкараха и двата си гола през първото полувреме, като по този начин завързаха интригата около изпадащите отбори от efbet Лига. Двата отбора са с равен брой точки, и ще се борят да се задържат в лигата на майсторите.

Гостуващият тим от Враца можеше да открие резултата още в 5-ата минута, но Петър Атанасов, не успя да отбележи. Славия отговори на удара, но стражът на гостите успя да улови топката. Така дойде и 17-ата минута, когато Христо Златински от Ботев направи резултата 0:1 и разочарова славистите. От Славия можеха да върнат гола чрез Михаил Александров, но ударът му бе отразен с вещина от вратаря на врачани. Гостите обаче не се отказаха и нацелиха гредата в една от атаките си. Те дадоха ясна заявка, че са дошли да вземат максимума от този двубой.

Всички тези събития намериха логичния си завършек в 36-ата минута, когато Валери Домовчийски бе оставен непокрит и покачи резултата на на 0:2 за Ботев. До края на първата част обаче нямаше нищо по-интересно, което може да се отбележи и в двете посоки. Второто полувреме премина под диктата на домакините, които правеха и невъзможното, за да стигнат до гол, но топката така и не поиска да влезе във вратата на гостуващия тим.

На този етап Ботев Враца и Славия се намират на 11 и 12 позиция, като врачаните са на по-изгодното 11-то място, заради по-добрите си показатели в преките двубои. Славистите пък ще трябва да се замислят за представянето си в шампионата, ако не искат да се сбогуват с професионалната лига в България. Очаквайте и още новини за двата лагера в най-скоро време.