Черноморец победи Балкан в слаборезултатен мач в Ботевград

Най-резултатен за успеха с 19 точки и 8 борби бе Уендел Люис

Черноморец победи Балкан в един от най-слаборезултатните мачове в НБЛ в Ботевград. Бургазлии се наложиха с 59:49, след като водеха през по-голямата част от мача.

за гостите направи новото попълнение Отас Айекеполор. Те обаче бяха без един от основните си играчи Тони Троша, който претърпя операция на носа.

Най-резултатен за успеха с 19 точки и 8 борби бе Уендел Люис. Георги Боянов добави 12 точки.

По 13 точки за Балкан вкараха Дерик Маркс и Дивон Уошингтън.

След тази среща Черноморец е с баланс 6-1, като победата бе четвърта поредна за отбора, докато Балкан е с 4-3.

В следващия кръг „зелените“ гостуват на Шумен, докато за днешния им опонент предстои морско дерби с Черно море Тича в Бургас.