Бърнли спечели първата победа във Висшата лига за сезона срещу Брентфорд

Бърнли изкачи зоната на изпадащите след първата си победа във Висшата лига за сезона, побеждавайки удобно Брентфорд с 3-1.

Лондончани, които се представиха над очакванията след промоцията си Чемпиъншип, пътуваха до Търф Мур с надеждата да търсят четвърта победа в лигата в кампанията.
Те обаче се озоваха срещу вдъхновен отбор, който поведе само четири минути след категоричния удар на Крис Ууд от границата на наказателното поле.

Домакините удвоиха предимството си малко след половин час, когато Мат Лоутън се издигна най-високо, за да оползотвори центриране от  лявото крило на Чарли Тейлър.
Попадението Максуел Корнет почти осигури точките и победата преди полувремето, нанасяйки мощен удар в горния ъгъл от разстояние. Акробатичните усилия на Saman Ghoddos десет минути след време намалиха дефицита, но това беше само утеха за победените Bees.

На друго място Че Адамс отбеляза единствения гол в мача на Vicarage Road, когато Саутхемптън победи Уотфорд с 1-0.
Резултатът позволи на Светците да се изкачват на 14-то място в таблицата, с точка пред победените опоненти, които паднаха до 16-и.